Evers Agro

Vaste of verende tandenbemester

Tandenbemesters zijn al naargelang het type tand en de uitrusting variabel inzetbaar en uitstekend geschikt voor alle grondsoorten. De compacte bouwvorm en de directe bevestiging achter de mesttank of zelfrijder voorkomen uitzwenken en zorgen voor een aangenaam rijgedrag.

Bemesters met vaste- en verende tanden

De bemesters zijn leverbaar met :

    • Vaste tand: geschikt voor lichte en middelzware grond
    • Verende tand: geschikt voor zware en steenachtige gronden en voor onderwerken in combinatie met stoppelresten 

    De vaste- of verende tanden openen de bodemstructuur gelijkmatig en laten een sleuf achter waarin de drijfmest direct achter de tand wordt geïnjecteerd. Op deze wijze wordt het substraat zeer snel in de bodem opgenomen. De optioneel nalopende rol egaliseert de grond, sluit deze en garandeert zo een optimale aandrukking. Door de drijfmest rechtstreeks in de grond te injecteren nemen de stikstofverliezen af en neemt de voedingsstoffenefficiëntie toe.

    Twee- en drie rijen tandenbemesters

    De tandenbemesters zijn verkrijgbaar in uitvoeringen met twee en drie rijen tanden. De korte en compacte bouwvorm van de twee rijen tandenbemesters houden het zwaartepunt dicht achter de tank. Het ontwerp en de directe bevestiging achter de mesttank of zelfrijder voorkomen bovendien uitzwenken en zorgen voor een aangenaam rijgedrag. 

    De drie-rijen tandenbemester is de grootste bouwlandbemester van Evers. Dit type is uitermate geschikt voor werkbreedtes van 6 tot 10,2 meter. Deze bemester is voorzien van zware bladveertanden en is geschikt voor lichte tot zware en steenachtige gronden en voor onderwerken in combinatie met veel gewasresten.

    Het frame van deze bemester is robuust en, heeft een ruime doorlaat voor verstoppingsvrij werken. Deze bemester wordt standaard geleverd met Vogelsang mestverdeler voor een exacte verdeling van de mest. 

    Verkrijgbaar in verschillende standaard uitvoeringen:

    Vaste tand bemester

    Maatvoering in cm

    TypeAantal tandenWerkbreedteAantal tandrijenTandafstandRijafstandMax. werkdiepteTransportbreedteKg (met steunwielen)Kg (met naloper)
    Freiberger BV15-45015450230702027019802480
    Freiberger BV17-51017510230702027021402640
    Freiberger BV19-60019600232702028023202850
    Freiberger XL BV23-736237362321052028025503030

    Verende tand bemester

    Maatvoering in cm

    TypeAantal tandenWerkbreedteAantal tandrijenTandafstandRijafstandTransportbreedteKg (met steunwielen)Kg (met naloper)
    Oldenburger 15-45015450230652751410-
    Oldenburger 17-51017510230652751530-
    Oldenburger 19-57019570230652751690-
    Freiberger BT17-510175102306527021952680
    Freiberger BT19-600196002326528023802890
    Freiberger XL BT21-675216752326028028503090
    Freiberger XL BT23-725237252326028029603235
    Freiberger XL BT25-800258002326028031053420
    Oldenburger XL 20-60020600330653002950-
    Oldenburger XL 26-78026780330653003310-
    Oldenburger XL 30-90030900330653003450-

    Opties:

    • buizenrol en/of steunwielen voor diepte instelling
    • met luchtafsluiter en sectieschakeling
    • indekeg en/of sleeptanden
    • verschillende aanspannings mogelijkheden
    • Vogelsang Exacut mestverdeler (standaard met Vogelsang Dosimat mestverdeler)
    • rubberen mestslang
    • sleepbuis
    • diameter mestslang 60 mm (standaard met 50 mm)
    Informatie aanvragen
    Op de hoogte blijven?

    Schrijf je in voor onze nieuwsbrief